zpět na články pro uchazeče o práci

AGENTURA PRÁCE VĚNOVALA OBČANSKÉMU SDRUŽENÍ SPONZORSKÝ DAR V HODNOTĚ 130 TISÍC

Pro uchazeče o práci

„Ohlédnutí za minulým rokem je pro nás velmi hezké a hodnotné z několika důvodů, znovu se nám podařilo upevnit svou pozici v poskytování dlouhodobě kvalitních personálních služeb i v tomto regionu a také jsme měli možnost předat hodnotný dar občanskému sdružení JOKER“. Uvedl Michal Havelka, marketingový manažer spol. JOB LEADER CZECH (JLC), kterého jsme vyzpovídali z úmyslu a motivace tohoto činu. 


 Legislativní omezení znemožňují personální agentuře zaměstnávat osoby se zdravotním postižením. Bylo i toto podnětem proč jít právě tímto směrem s darem? 

„Samozřejmě. Dávat lidem možnost pracovat a starat se o ně po pracovní stránce je hezká věc, ale bohužel ne každý u nás má tu možnost a to jsou právě OZP, tak jsme se rozhodli pomoci tam, kde je skutečně potřeba. Dlouho jsme rozmýšleli jakým způsobem konkrétně pomůžeme a jelikož bylo léto, kdy si všichni užíváme hezkého počasí a pohybu v něm, uvědomili jsme si, že bohužel ne každý má to štěstí užívat si naprosto volného pohybu třeba jízdy na kole, běhání, plavání a mnoho dalšího. A tak nás napadl elektrický vozík, který má za úkol pomáhat lidem s pohybovým handicapem. „Vzhledem k tomu, že náklady na koupi plně funkčního elektrického vozíku pro dospělé se pohybují nad 100 tisíc korun, je bohužel pro mnohé nepředstavitelné si takový vozík pořídit z vlastních zdrojů.“ V ten moment pro společnost JLC byla jasná volba jakým způsobem někomu udělat radost. 

 Vše jste úzce komunikovali jak se zástupci JOKERU tak s tehdejším starostou města Chebu, s panem Mgr. Antonínem Jalovcem tak, abyste si byli jisti vhodným umístěním daru. Co pro Vás bylo klíčové a proč zrovna chebský JOKER? „Všichni jsme dali hlavy dohromady a samozřejmě jsme se shodli, že takoví vozík by pomohl na mnoho místech. Po těžkém rozhodování se nám však podařilo vybrat právě zmiňovaný JOKER. Z nejznámějších nadací a sdružení jsme chtěli být poněkud specifičtější a přijít s darem tam, kde by se alespoň z hlediska marketingových kritérií mnohých nadnárodních firem podobné činy snad ani nečekali. Šlo nám primárně o dobrý skutek. Tímto gestem jsme chtěli vrátit něco městu za to, že nám zde umožňuje podnikat. Rádi mimo generování zisku spolupracujeme i na velkých věcech, které mají určitý přesah. Rádi bychom i tímto motivovali a byli jakýmsi impulzem. Každý by se měl naučit vracet něco přínosného místu, kde právě působí, ať jde o firmu či jednotlivce“ dodává Michal Havelka. 


hodnou příležitostí pro předání sponzorského daru byla tehdy připravovaná akce Zahradní slavnost v nově svěřené komunitní zahradě Jokeru a klubu seniorů. Akce se konala v úterý 22. srpna v Májové ulici naproti restauraci Hannibal, kde za společnost JLC pan Havelka předal sponzorský dar v podobě vozíku zástupcům sdružení JOKER. Rozhovory a uvítáním ho předcházel např. tehdejší starosta pan Jalovec. V krátkosti, jaká panovala atmosféra a jak jste si akci užili? „Můžu říct, že počasí vyšlo na výbornou. Ve vzduchu mimo vůně domácího občerstvení byla také cítit výtečná atmosféra tvořená úžasnými lidmi všude kolem. Byla to skvělá akce a jsem rád za příležitost se jí účastnit“ uzavřel Michal Havelka za JOB LEADER CZECH.

Michal Havelka - Praha, Středočeský kraj, Pardubic (JOB LEADER EUROPE s.r.o.) | 12.06.2019